среда, 11 февраля 2015 г.

Найбільш небезпечні побутові прилади і методи захисту

Про те, що електричні побутові прилади небезпечні для здоров’я, знають усі. Як же захиститися від шкідливого впливу?
побутова технікаСучасна людина оточена технікою з усіх боків: телевізор, холодильник, СВЧ-піч, фен, комп’ютер, кондиціонер, обігрівач і багато інших — без них важко обійтися, адже вони роблять наше життя таким комфортним. І включаючи той чи інший з них, ми, звичайно, і не згадуємо про такі побічні ефекти їх діяльності, як електромагнітне випромінювання.
Тим не менш, вчені давно визначили, що електромагнітні поля негативно впливають на центральну нервову систему, серцево-судинну, репродуктивну. А деякі навіть стверджують, що вони можуть викликати онкологічні захворювання і стати причиною безпліддя. Але оскільки від досягнень цивілізації відмовлятися ніхто не збирається, перед усіма нами постає питання: як же захиститися від шкідливого впливу наших помічників?
Холодильник
Найбільш небезпечними вважаються холодильники, оснащені системою No frost — від них виходять електромагнітні випромінювання в радіусі до 1,5 м. І стіни цьому випромінюванню не перешкода. Тому, щоб холодильник з одного не перетворився на систематичного шкідника потрібно, по-перше, не перебувати довго біля нього, а, по-друге, не розташовувати ліжко, а тим більше її узголів’я, за стіною таким чином, щоб через стіну знаходився холодильник. Тобто, ніякого постійного сусідства!
Мікрохвильова піч
Якщо корпус СВЧ-печі не пошкоджений, то в принципі він досить надійно захищає від електромагнітного випромінювання. Нічого страшного немає і в продуктах, приготовлених у такій печі — мікрохвилі підвищуючи, частоту коливань частинок речовини (продукту), усього лише підвищують його температуру. Скажімо так, працююча піч не шкідливіша завжди працюючого холодильника — просто тримайтеся від неї, коли вона включена, на відстані 1,5 м.

історія електрики

Після встановлення законів механіки Ньютоном, наступним дослідним полем стала електрика. Основи створення теорії електрики заклали спостереження й досліди таких вчених 17-го століття, як Роберт БойльСтівен ҐрейБенджамін Франклін. Склалися основні поняття — електричний заряд та електричний струм.
1785 року Шарль Кулон опублікував закон взаємодії заряджених тіл, відомий як закон Кулона1820 року Андре-Марі Ампервстановив закон взаємодії провідників зі струмом - закон Ампера.
Ганс Крістіан Ерстед уперше помітив дію електричного струму на магнітну стрілку. 1831 року англійський фізик Майкл Фарадейоб'єднав електрику й магнетизм, продемонструвавши, що рухомий магніт індукує в електричному колі струм. Спираючись на цю концепцію, Джеймс Клерк Максвелл побудував теорію електромагнітного поля. Крім електромагнітних явищ рівняння Максвелаописують світло. Підтвердження цьому знайшов Генріх Герц, відкривши радіохвилі.

електричні водяні тварини

Електрика в живій природі.


 Вивчаючи закони електрики і дивлячись на різноманіття їх застосування в техніці, мимоволі задаєш собі запитання: наскільки широко сама природа використовує ці закони?
Люди вже давно спостерігали дію електричних сил як у живій, так і в неживій природі. Електричні вугри, скати; блискавка – звичні явища. Перші мандрівники  дивувалися з екзотичного способу полювання на південноамериканського електричного вугра. Індіанці заганяли у водойму, де водилися вугрі, стадо коней, і всю силу своїх електричних розрядів небезпечна риба обрушувала на беззахисних тварин. Лише згодом рибалки заходили у воду і вже без страху руками ловили цю незвичайну рибу.
Електричні водяні тварини існують не тільки в Америці. Відомо понад 50 видів, і належать вони до різних родин. Про унікальні властивості електричного сома, який водиться у річці Ніл, знали ще давні єгиптяни. Головний біль тодішні знахарі  пропонували лікувати прикладанням до хворого місця живого ската.
Усі види електричних риб мають особливий орган, котрий виробляє електрику. За його допомогою тварини полюють, захищаються пристосовуючись до життя у водному середовищі.

угадай!!!


кросворд





1


10





2





3












4







5







6








7










8












9










1.    Одиниця вимірювання сили струму
2.    Фізична величина, що характеризує ступінь взаємодії тіл.
3.    Стабільна, негативно заряджена елементарна частинка.
4.    Одиниця вимірювання електричного заряду.
5.    Упорядкований напрямлений рух електрично заряджених частинок у просторі.
6.    Дану фізичну величину можна виміряти за допомогою вольтметра.
7.    Елемент електричного кола, призначений для зміни сили струму в електричному колі.
8.    Електричний розряд між хмарами або між хмарою і землею.
9.    Добуток напруги на ділянці електричного кола на величину заряду.
10.                      Розділ фізики, що вивчає електричні явища.








Описание: http://dulytske-nvo.edukit.kiev.ua/files2/images/dekada/%D0%A0%D0%B8%D1%81%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%BA1.jpg?size=6